Препарати для зміцнення кісток і суглобів - що вибрати

Вітаміни для суглобів і біодобавки, що вибрати, щоб зберегти наш суставно-зв'язковий апарат здоровим, - надзвичайно актуальна тема. З проблемами суглобів стикаються як спортсмени, так і звичайні люди. Захворювання опорно-рухового апарату є складним медичним завданням. Пошкодження суглобів складно лікувати, набагато простіше здійснювати профілактику цих захворювань.

Багатьом, напевно, близька ця тема, оскільки, на жаль, чимало людей ще в дитячому віці стикаються з подібною проблемою. Часто це не дозволяє займатися спортом. Поширені симптоми порушень - хрускіт в колінах, занепокоєння в області попереку, променезап'ясткових суглобів. Даний огляд препаратів несе ознайомлювальний характер, тому будь-які комплекси слід приймати тільки після консультації лікаря.

Почнемо з хондропротекторів, до яких відносяться глюкозамін і хондроїтин. Глюкозамін - це аміносахарид, з якого безпосередньо або опосередковано формуються багато тканини нашого організму (хрящі, зв'язки, сухожилля, синовіальна рідина, м'язи, шкіра, кістки, нігті, волосся). Він входить до складу клітинних мембран і білків, також він пов'язує клітини між собою, робить тканину стійкою до розтягування, підвищуючи її міцність - збільшує амортизацію, зміцнює сухожилля і хрящі, відновлює тканини суглоба. Хондроітин - ще один важливий елемент хрящів, який збільшує їх пружність і амортизацію, підвищуючи міцність сполучних тканин. Він покращує ковзання суглобових поверхонь, є профілактикою руйнування сполучної тканини. Ці препарати дійсно працюють, але слід пам'ятати, що вони ефективні на ранніх стадіях хвороби. Коли хрящ повністю зруйнований, прийом даних добавок марний. Для надання терапевтичного ефекту рекомендована тривалість прийому - це мінімум - 2-3 місяці, оптимально - до півроку. Цікаво, що в США хондроїтин - це БАД, а в Євросоюзі - лікарський засіб.

Колаген. Це білок, який є основою нашої сполучної тканини. З нього складаються наші сухожилля, хрящі, дерма шкіри. Саме колаген обумовлює міцність і еластичність цих тканин. Він займає близько 25% від кількості всіх білків нашого організму і 6% від загальної маси тіла. Харчовий желатин - це гідролізований колаген, тобто він піддався тривалій тепловій обробці. Для нарощування м'язової маси желатин не підходить, оскільки має в своєму складі дуже малий набір незамінних амінокислот. Але для суглобів - це просто криниця необхідних амінокислот (пролін і гідроксипролін). Правильне дозування колагену - від 5 до 10 г в день.

Найефективніший метод збереження здорових суглобів - це комплексний підхід в їх профілактиці і лікуванні.

Купити препарати для суглобів можна в інтернет-магазині Vitamin, де представлений дуже великий асортимент як глюкозаміну і хондроїтину, так і колагену. Для вегетаріанців також є спеціальний комплекс капсул, які не містять тваринних компонентів.