Амигдалін проти раку - правда і міф про вітамін В17

Чомусь дуже багато хто вважає, що ядра абрикосових кісточок - це мигдаль. Насправді це зовсім не так. Так чи можна вживати абрикосові кісточки в їжу або ж їх варто викидати? Абрикос відомий світові не одне тисячоліття. Що містить корисного і шкідливого кісточка абрикоса, спробуємо розібратися. До складу кісточок входить амигдалін - це з'єднання, яке містить солі синильної кислоти, які самі по собі можуть нести шкоду організму (не дають клітинам дихати киснем).

Ще одна відома назва амигдаліну - це лаетріл, вітамін В17. У 1961 році він був штучно синтезований, а вже в 1970 році Ернст Т. Кребс молодший (кандидат наук) заявив, що ракові клітини розвиваються через нестачу в організмі цього вітаміну. Така думку існує і до цього дня, так що лікування раку вітаміном В17 - одна з версій, яку офіційна медицина не підтверджує.

Амигдалін - це натуральна, природна речовина, тому не може бути запатентована. Вона міститься приблизно в 1400 видах рослин (зустрічається в травах, насінні і кісточках). Амигдалін був описаний вченими практично 100 років тому. За спостереженням західних науковців в тих регіонах, де вживають їжу, багату на амигдалін, випадки захворювання на рак вкрай рідкісні. Якщо порівняти раціони харчування в цих регіонах і в розвинених країнах, де високий рівень захворювання на рак, то виявиться, що в останніх практично немає амигдаліна (людина з цивілізованого суспільства навряд чи вибере собі в якості їжі гіркий продукт). І це можна вважати великим відкриттям.

Так що ж таке цей загадковий амигдалін і як він працює?

Насправді все дуже просто. Амигдалін - це молекула, яка зв'язує 4 компонента, один з яких - це цукор (глюкоза) і ціанід (саме це і лякає багатьох). Інший компонент - бензальдегід, який також сам по собі токсичний. Ціанід здатний вбити вже після 10-15 хвилин прийому його всередину, але тільки якщо він очищений і газоподібний, тобто в чистому вигляді. Але коли він знаходиться в молекулі з іншими компонентами, то це вже не ціанід, а щось інше, як, наприклад, ціанокобаламін (вітамін В12). Ми не могли б жити, якби в нашому організмі не було б ціаніду в такому вигляді. Ціанокобаламін - це молекула, де ціанід є одним з компонентів, тому існує велика різниця між вільним ціанідом (газоподібним) і пов'язаним з іншими компонентами і елементами.

Купити амигдалін В-17, який витягують з ядра кісточок абрикоса, можна в інтернет-магазині Vitamin. Препарат представлений тут в різних формах: капсули, таблетки, ампули, а також у вигляді крему. Препарати поставляються з Мексики і ретельно перевіряються на відповідність високим європейським стандартам якості.